canlı destek

12 AYA KADAR TAKSİT SEÇENEKLERİ

Arı Dünyası, Türkiye ortalamasının çok üstünde özel standart ve kalitede ürünlerden herkesin istifade edebilmesi için peşin fiyatına 6 ay taksit imkanı sunuyor. Axess, Bonus, Maximum, World, CardFinans ve AsyaCard sahipleri ister peşin fiyatına 6 ay taksit seçeneğini, isterlerse 12 aya kadar diğer taksit seçeneklerini kullanabilirler. Ürünlerimizi görmek ve 128bit güvenlik sertifikalı sitemizden hemen sipariş vermek için buraya tıklayınız..

ÜRÜNLER VE STANDARDLARI HAKKINDA ÖZET BİLGİLER

Arı sütü, genç arıların yutak bezlerinden çıkan kraliçe arının ana besinidir. Çok sayıda konuda sayısız bilimsel yararlarıyla ilgili olarak arıbilim sitesine başvurabilirsiniz. Arı Sütünün, hasat zamanı, hasat tekniğinin mükemmelliği, arının cinsi ve coğrafyasına göre HDA-10 olarak adlandırılan etkin içerik yoğunluğu yüzde 1'den yüzde 2,4'e kadar farklılaşır. Ürünün kalite ve standardı bu yoğunluğa göre sıralanır. Örneğin yoğunluğu 1,0 HDA olan ürün ile 2,4 HDA arasında 2,5 kata yakın bir etkinlik farkı sözkonusudur. Türkiye'de elde edilen genel ortalama ise TÜBİTAK araştırmasına göre yüzde 1,4 civarıdır.(bkz: Tübitak araştırması) Arı Dünyası, gelişmiş ülkelerin faydalandığı ancak ülkemizde yeni yeni öğrenilen bu yüksek kaliteleri Türkiye'de ilk kez beğeninize sunan firmadır.

Propolis, arı kolonisi oluşturulurken ilk üretilen ve kovanın etrafına sıvanan arı ürünüdür. Coğrafya ve iklime göre propolis üretilirken kullanılan materyal değişebilir. Asıl önemli olan ise arının yaprak, ağaç kabuğu vs gibi topladıklarını çiğnerken eklediği özel enzim ve içeriklerdir. Sayısız yararlarıyla ilgili olarak arıbilim sitesine başvurabilirsiniz. Kovana sıvanan propolise zamanla kovan artığı ve balmumu yapışır öyle ki; propolis, bir süre sonra artık ve mumla zenginleşmiş toplam materyalin ortalama yüzde 20 oranına kadar geriler. Kovandan kazınan, kristalize edilerek öğütülen ve yapışmayı önlemek için yüzde 10 miktarında silisyum eklenerek elde edilen ve piyasada genelkolarak rastlanan propolis tozunda gerçek propolis oranı yüzde 10 civarındadır. Propolisin, gelişmiş ülkelerde saflık derecesine göre kalite standardı belirlenir. Rafine edilerek daha yüksek saflık dereceleri elde edilebilmektedir. Propolis ektraktı denilen bu ürünlerin yüzde 70 saflık derecesi hem kullanım pratikliği hem de etkinliği en yüksek seviyede buluşturan pudra kıvamında bir üründür. Çarpıcı olan ise yüzde 70 saflıkta bu ürün ile yüzde 10 saflıktaki ürün arasında 7 kat gibi büyük bir etkinlik farkı bulunmasıdır.

Arı poleni, çiçeklerden arı tarafından elde edilen ve yüksek besleyici özelliği ve zengin ve yoğun aminoasit çeşitliliği ile dikkat çeker. yararlarıyla ilgili olarak arıbilim sitesine başvurabilirsiniz.